Amálku jsme si dovezli 24. 10. 2007 a je zakladatelkou našeho kokřího chovu.

Je to temperamentní jemná fenka s velmi milou a kontaktní povahou,  se schopností se vcítit a být vždy lidem léčitelem srdce i duše. Velmi ráda se vrhá do každé činnosti spolu se svým člověkem a doprovází ho na každém kroku.

Největší radost má z piškotů, sušených vepřových uší a ponožek, zejména pokud je má někdo na noze.

Miluje procházky a jakýkoliv pohyb, ale jako správný pes tráví také spoustu času odpočinkem (nepopíráme že často v posteli).

V roce 2008 a 2009 jsme se několikrát zúčastnili výcvikových a socializačních psích školek pořádaných na cvičišti v Zašové. Ne proto, že by jí to nešlo a neposlouchala, ale protože to ji i nás velmi baví a hlavně se dostaneme do kontaktu s pejsky různých ras a věku a procvičíme si naše dovednosti.

A zejména my lidé se učíme, jak pracovat s našim pejskem ve všech situacích a při všech požadavcích, které na ni máme. Protože když my jí umíme vysvětlit, co požadujeme a  jak má reagovat, jde nám spolupráce hned lépe.

chovatelská stanice anglických kokršpanělů

Amálka

Jimmie Moravia Mystery

Protože jsme chtěli zkusit, co v naší Amálce vězí, tak jsme se v srpnu 2009 přihlásili na výcvikový víkend loveckých psů v Brodě nad Dyjí, který vedl Mirek Horáček (Horyslov). Amálku lovecký výcvik natolik zaujal, že jsme s ní za čtrnáct dnů úspěšně složili zkoušky vloh v III. ceně.

A jelikož ji to nesmírně baví, rozhodli jsme se, že se loveckým výcvikem budeme dle možností zabývat i nadále.