chovatelská stanice anglických kokršpanělů

Když jsme si v roce 1996 pořídili naší první fenečku anglického kokršpaněla Terezku, protentokrát bez průkazu původu, bylo hned jasné, že tohle je ten pravý pes pro nás.

Dovezli jsme si ji z panelového bytu v Praze, ale velmi rychle se přizpůsobila životu na okraji Valašska. Její temperament a radost ze života i klidný odpočinek a povalování se byly tím pravým pro náš naturel.

Když nás v roce 2007 opustila, bylo jasné, že po ní bude následovat jedině další kokršpaněl. I přes počáteční nechuť k pořízení pejska z chovatelské stanice, kterou způsobila neznalost a kolující fámy, nás zaujala nabídka chovatelské stanice Moravia Mystery. A tak k nám v říjnu 2007 přibyla černobílá fenka Amálka a tentokrát už s průkazem původu.

Opět nám vrátila radost ze života a svým nezkrotným životním optimismem nás povzbuzuje dodnes. Také díky ní jsme se setkali se spoustou milých lidí naší „krevní skupiny“ a nadobro jsme propadli kouzlu a nadšení spojených s chovem anglických kokrů, výstavám, zkouškám a s tím souvisejících společenských akcí.

Od prosince 2008 tedy máme registrovánu chovatelskou stanici Eburon Mystery a Amálka je jejím prvním a zakládajícím psím členem. A v květnu 2010 se nám narodila první štěňátka, z nichž fenečka Aiřička rozšířila naší smečku.

webmaster

Jarmila Kuběnová

Teprve pes dělá z člověka opravdového člověka.

Irena Sehnerová

 

On-Line:

Skoro za vše, co se s námi událo v oblasti zájmového chovatelství kokršpanělů i za velkou míru znalostí a vědomostí z této oblasti je ve velké míře zodpovědná chovatelka Jana Babková z CHS Moravia Mystery (i když to asi nepřizná), a proto bychom jí tímto chtěli velmi poděkovat za to, že si s naší vášní pro psy a zvláště tohle plemeno už nepřipadáme jako blázni a také za plnou (až nadstandardní) chovatelskou podporu.

A pokud Vás neuspokojí naše prezentace nebo budete hledat další kokry, tak navštivte stránky CHS Moravia Mystery

Nevadí, jak málo máte peněz a jak malý majetek vlastníte, mít psa vás dělá bohatými.

Louis Sabin

Domov bez kočky nebo psa je obydlím ničemů.

Portugalské přísloví